Tanımadığı kadının arkadaşlık isteğini kabul etti, şantaj tuzağına düştü

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Yazı İşleri Müdürü Adem Coşkunyürek, sosyal medyadan arkadaşlık isteği gönderen ve arkadaş olduğu kadınla önce görüntülü konuştu, sonra da şantaj tuzağına düştü. ‘Görüntünü montajlayacağım ve arkadaşlarına göndereceğim’ diyen kadın, Coşkunyürek’i tehdit etti…

“BİR BAKTIM UYGUNSUZ BİR HALE GEÇTİ”

Show Haber’de yer alan habere göre; olayı anlatan adam “Bana bir arkadaşlık isteği göndermiş Facebook’tan. Onay verir vermez hemen ‘Merhaba nasılsınız iyi misiniz?’ yazdı. Gayet böyle efendi, hanımefendiydi. ‘İlle görüntülü arayalım’ dedi. Bir baktım uygunsuz bir hale geçti. ‘Bu görüntü bana yeter, bundan sonrasını sen düşün’ dedi.” ifadelerini kullandı.

800 EURO İSTEDİ

K 800 euro istedi. Olayı anlatmaya devam eden adam, “Sırf sadece görüntülü görüştük diye. Görüntülü görüşmemizi kaydetmiş, şantaj yapıyor” şeklinde konuştu.

“ERTESİ GÜN YİNE ZAM YAPTI”

Coşkunyürek, “Bak sana yarın öğlene kadar süre veriyorum, gönderdin gönderdin, göndermedin… Videolarını, bütün akrabalarını tespit ettim, onların hepsine tek tek göndereceğim” şeklinde tehdit edildiğini anlattı.

“Yani ne olduysa görüntülü konuşmadan sonra oldu, o kadın şantaj yapmaya başladı. ‘Elimde videon var, 300 euro göndermen lazım’ dedi. Kadının istediği para da her geçen gün arttı. Coşkunyürek bu durumu da “Zam yaptı, ‘yarın 500 euro olarak gönder’ dedi, ertesi gün yine zam yaptı, ‘800 euro olur’ dedi.”

“UYGUNSUZ HAREKETE GEÇER GEÇMEZ BEN ZATEN KAPATTIM, İŞTE O SANİYEYİ KULLANIYOR DEMEK Kİ”

Görüntülü konuşmanın detaylarını da anlatan Coşkunyürek, “Sadece o bana bakıyor, ben ona bakıyorum. Netice itibarıyla bir uygunsuz harekete geçti, geçer geçmez ben zaten kapattım. O işte o saniyeyi alıyor kullanıyor demek ki, kullanacak.” dedi.

Avukatıyla görüşen Coşkunyürek, suç duyurusu için hazırlık yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir