Çiçekçi kılığına girerek zehir saçtılar: Polis ‘dur’ dedi

Bursa polisi şehirde zehir saçacak uyuşturucu tacirlerine yaptıkları operasyon ile ‘dur’ dedi.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda, binlerce genci zehirleyecek bonzainin hammaddesi olan 2.5 kilogram sentetik kannabinoid maddesi ele geçirildi. Yapılan operasyondaki detaylar hayrete düşürürken, zehir tacirlerinin kullandığı yöntem de pes artık dedirtti. 

ÇİÇEKÇİ KILIĞINA GİRMİŞLER!

Uyuşturucu tacirlerinin dikkat çekmemek için çiçekçi kılığına girerek hafif ticari araçla sevkiyat yaptıkları belirlendi. Araca çiçek de yerleştiren tacirlerin uyuşturucuları, narkotik köpeği Rona tarafından başarıyla bulundu.

Ele geçirilen hammaddenin Bursa tarihinde en yüklü operasyon olduğu ve hammadde ile 40 katı yani 100 kilogram bonzai üretimi yapılabileceği öğrenildi.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüpheli N.Ç. isimli şahsın uyuşturucu ticareti yaptığını tespit etti. Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan izin ve teknik takibin ardından harekete geçen Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, N.Ç.’nin üzerinde, evinde ve aracında yaptıkları aramalar neticesinde 2 kilo 500 gram ‘sentetik kannabinoid’ ismiyle tabir edilen ve halk arasında bonzai adı verilen uyuşturucu maddenin ham halini ele geçirdi.

TUTUKLANDI!

28 yaşındaki N.Ç. emniyetteki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir