Dursun Özbek’ten Fenerbahçe açıklaması: ‘Kendileri için en iyi kararı vereceklerdir’

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, IFS arasında gerçekleştirilen sponsorluk anlaşmasının imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ile oynanacak Süper Kupa finalinin ertelenmesi tartışmasıyla ilgili konuşan Dursun Özbek, “Süper Kupa maçının ertelenmesi ile ilgili karar mekanizması TFF’dir. Galatasaray, Türk futboluna faydası olacak her türlü kararın arkasında olur” dedi. Ali Koç’un “ligden çekilme” konusunun tartışılacağı bir olağanüstü genel kurul kararı almasıyla ilgili de konuşan Özbek, “Fenerbahçe’nin iç işidir. Galatasaray’ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışmak gibi bir huyumuz yok. Fenerbahçe’nin genel kurulu, kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, Fenerbahçe genel kurulunun kendileri için en iyi kararı alacaktır” diye konuştu.

Ali Koç’la buluşma konusuyla ilgili gelen bir soruya da yanıt veren Özbek, “Ortak dost konusunu Ali Bey gündeme getirdi. 4-5 ay önce olmuş bir konu. Ortak tanıdığımız bir arkadaşımız, beni ziyaret etti. Ali Bey’in söylediğinden farklı olarak, kendisinin Türk futbolundaki gergin ortamın sonlanması için çağrıda bulundu. Ali Bey ile bu konuyu görüşebileceğimizi, kendi organize edeceği bir mekanda buluşabileceğimizi, gergin ortamın son bulması için bunu yapabileceğini söyledi. Ben ve Ali Bey, bu görüşmeyi kabul ettik. Ali Bey daha sonra bir açıklamaya istinaden görüşmeyi iptal etti. Türk sporundaki gerginliği görüşerek çözebilir miyim düşüncesindeydim. Rakibimizden bu görüşmenin iptali gündeme geldi.” dedi.

Fenerbahçe’nin ligden çekilme açıklamasını da değerlendiren Özbek, “Ali Bey olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı. Bu ligden çekilme, Fenerbahçe’nin iç işidir. Galatasaray’ın geleneğinde rakiplerin iç işlerine karışmak gibi bir huyumuz yok. Fenerbahçe’nin genel kurulu, kendi arasında toplanacak ve karar alacak. Her ne kadar, geçmişte benzer söylemler yapıldıysa da, Fenerbahçe genel kurulunun kendileri için en iyi kararı alacaktır. Bundan eminim. Galatasaray olarak rakiplerin iç işleriyle ilgilenmemiz söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir